Щоб виростити багатий урожай капусти, важливо враховувати не лише правильний догляд та клімат, а й сусідів на вашій дачній ділянці.
Адже деякі рослини можуть стати не лише сусідами, а й серйозними конкурентами для вашої рослини. І хоча є чимало культур, які підтримають капусту, є й ті, з якими їй краще не сусідити.
1. Перець: відбирає життєво важливі речовини
Не варто садити перець поряд з капустою, оскільки він «забирає» у качанів необхідні мікроелементи та поживні речовини. Рослини конкурують за ресурси, що може негативно вплинути на врожай. Тому краще не ризикувати та вибрати більш доброзичливих сусідів для капусти.
2. Морква: прихований конкурент
Морква може здаватися чудовим сусідом, але її коренева система активно конкурує з капустою за корисні речовини у ґрунті. Це може уповільнити зростання капустяних качанів і знизити їхню якість. Тому для успішного вирощування обох культур краще тримати їх подалі один від одного.
Українці масово позбавляються доларів: вклади у валюті падають, що обрали "на заміну"
Маша Єфросиніна розставила всі крапки про зраду чоловіка: "У мене щодня новий образ – навіщо йому ще хтось?"
Не сій на біду: два дні у квітні, коли навіть кактус не зійде
Як виростити смородину з ягодами розміром із вишню: зробіть це до 25 квітня
3. Петрушка: непомітна загроза
Петрушка, як і морква, теж є конкурентом для капусти.
4. Помідори: вороги за сумісництвом
Як не дивно, помідори і капуста теж не найкраще уживаються один з одним. Одна з причин – їхня конкуренція за мікроелементи та воду. У помідорів коренева система розвиненіша, що дозволяє їм забирати ресурси в капусти. Таке сусідство робить обидві культури уразливими для захворювань та шкідників.
5. Настурція: подвійна подруга
Настурція, безумовно, хороша для відлякування деяких шкідників, таких як гусениці, і багато хто вважає її прекрасним сусідом для капусти. Однак вона приваблює інших комах, які можуть бути небезпечними для капусти. Тому її присутність поблизу капустяних рядів може стати як благом, і загрозою.
Читайте також:
Як перетворити кухонні відходи на дороге добриво для вашого городу: у хід підуть навіть хлібні кірки.
Урожай редиски буде солодким та соковитим: секрет вирощування без обробок та добрив.